ΠAOK – ΑΡΗΣ 0-1 και ΔΕΚΑΤΟ σερί παιχνίδι χωρίς νίκη για τον δικέφαλο του Βορρά

ΔΕΚΑΤΟ σερί παιχνίδι χωρίς νίκη για τον δικέφαλο του Βορρά, που ηττήθηκε στην έδρα του από τον Αρη με σκορ 0-1. Το τέρμα σημείωσε στο 62′ ο Καμαρά, που στο 92′ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσει το σκορ.

ΑΝΟΥΣΙΑ υπεροχή του ΠΑΟΚ που αν ηττηθεί το Σάββατο στο Καραϊσκάκη κινδυνεύει να βρεθεί μέχρι και έξω της 4αδας, αν και κάτι τέτοιο φαντάζει εξαιρετικά απίθανο.

Ο ΠΑΟΚ μετά το γκολ του Άρη προσπάθησε να πιέσει είχε δυο καλές στιγμές στο 72′ και στο 76′ με τους Σβαμπ και Μιχάι, ενώ στο 81ο λεπτό είχε ακόμη μια καλή στιγμή με τον Άκπομ να παίρνει την κεφαλιά, αλλά τον Κουέστα να μπλοκάρει δύσκολα στη δεξιά του γωνία. Ο ΠΑΟΚ παρότι πίεσε, δεν είχε κάποια ουσιαστικά φάση μετά το 81ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις ο Άρης βγήκε αντεπίθεση με τον Καμαρά να περνάει όλη την άμυνα του ΠΑΟΚ να φτάνει απέναντι από τον Πασχαλάκη να πλασάρει, αλλά να διώχνει ο Σάστρε πάνω στη γραμμή.